Migren Ağrılarınızdan Kurtulun.

Migren Ameliyatı Hakkında

Yaşam kalitesini oldukça etkileyen migren, özellikle şiddetli ataklar yaşayanlar için büyük sıkıntıdır. Bulantı ve kusma ile birlikte alın, şakak, burun veya ensede başlayan ağrılar ışığa ve sese karşı da hassasiyet göstererek kişiyi hem psikolojik hem de fizyolojik anlamda sıkıntıya sokar. Günümüzde tedavi amaçlı yapılan botoks uygulamaları ve migren tedavisi ameliyatı ile milyonlarca hasta migren ağrılarından kurtulmuştur. Migren için uygulanan botoks tedavisi ve migren ameliyatı uzmanlık gerektirmekte olup tecrübeli uzmanlar tarafından hastane ortamında yapılır.

 • Ağrılar yok edilir.
 • Sinirler sıkıştırılır.
 • Risksiz bir ameliyat.
 • Anestezi Türü: Genel
 • Operasyon Süresi: 1-4 saat
 • İşe Dönüş Süresi: 1 hafta
Op. Dr. Turab Ismayilov Plastik Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi Uzmani Koyu

ÜCRETSİZ RANDEVU ALABİLECEĞİNİZİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

Migren ağrısının başlaması engellenir.

Migren Ameliyatı Nedir?

Alın, şakak, ense ve burun bölgesindeki kasların alınıp sinirlerin gevşetildiği bir operasyon olan migren tedavisi ameliyatında sinir sıkışmasına ve ağrıya neden olan kaslar çıkartılarak migren ağrısının başlaması engellenir. Endoskopik bir uygulama olup iz bırakmayan kesilerle hedef sinirlere ulaşılır ve sinirleri sıkıştıran kaslar alınarak sıkışma alanları rahatlatılır.

Migrende Botoks Uygulama Noktaları ağrının hissedildiği alın, şakak, ense ve burun bölgeleridir. Ameliyat öncesinde Migren Testi yapılarak kesin tanı konulur. Ağrı atak sayısı ve süresi ve ağrı derecesine göre tanı konularak uygulanacak tedaviye karar verilir.

Uzmanlık gerektiren Migren Ameliyatı Op. Dr. Turab İsmayilov ve ekibi tarafından kliniğimizde yapılmakta olup başvuran hastalara kısa zamanda ağrılarından kurtularak sağlığına kavuşmaktadır. İlaçlarla baskılanmaya çalışılan migren ağrıları En Etkili Migren İlaçları ile baskılansa da hastalar migrene kesin çözüm için ameliyat olmayı tercih eder. Migren Ameliyatı Oldum diyenler artık migren ağrısı çekmemekte ve yüksek oranda alınan başarılı sonuçlarla en geç bir haftada ağrılarından kurtulmaktadır. Yaşam kalitesini etkileyecek düzeyde tek taraflı veya tüm baş bölgesinde şiddetli ağrı, yorgunluk, tansiyon yükselmesi veya düşmesi, çarpıntı, koku, ses veya ışığa karşı hassasiyeti olanlar Migren Ameliyatı İstanbul için kliniğimize başvurabilir.

Migren Ameliyati Nedir? Op. Dr. Turab Ismayilov

Migren Ameliyatı Oldum diyenler artık migren ağrısı çekmemekte ve yüksek oranda alınan başarılı sonuçlarla en geç bir haftada ağrılarından kurtulmaktadır.

 • Yaşam kalitesini olumsuz etkileyen şiddetli baş ağrılarının yok edildiği bir operasyondur.
 • Sinirleri sıkıştırarak baş ağrısına neden olan kaslar alınarak sinir çevresi rahatlatılır.
 • Alın, boyun, ense ve burun bölgesine uygulanır.
 • Endoskopik bir operasyon olup iz bırakmaz.
 • Genel anestezi altında 1-4 saat süren bir operasyondur.
 • Hasta 7-10 gün içinde ağrılarından kurtulur.

Migren tanısı konulmuş olan kişilere uygulanabilir.

Migren Ameliyatı Kimlere Uygulanabilir?

Migren tedavisi ameliyatı nöroloji uzmanı tarafından migren tanısı konulmuş ve ilaç kullanmasına rağmen bir ayda 2-3 atak yaşayan hastalara uygulanmaktadır. Migren ağrısı çekmeye başlayanlar ilk etapta Migren Ağrısına İyi Gelen Bitkisel Çözümler araştırsa da ağrılardan kesin olarak kurtulmayı sağlayan migren tedavisi ameliyatı ile sağlığına kavuşuyor.

Migren Ameliyatı Olanların Yorumları bu doğrultuda olup, profesyonel bir migren tedavisi için sizler de kliniğimize müracaat edebilirsiniz. Bedenin her çeşit yaşamsal faaliyetini yöneten otonom sinir sisteminde yaşanan migren ağrısı, damarların büzülmesi ve auranın genişlemeye başlaması ile başlar ve bağırsan fonksiyonlarının yavaşlamasına bağlı olarak bulantı ve kusma ile devam eder.

İlaçlarla ağrılara çözüm bulamayan ve dirençli migren diye nitelendirilen inatçı migren ağrılarına sahip olanlar migren ameliyatı olarak ağrılarından kurtulur. Migren Ameliyatı Riskleri olmayan bir operasyon olup hasta sadece ameliyat sonrası saçlı deride kaşıntı hissedebilir. Zonklayan şiddetli ağrı ile birlikte bulantı, kusma, ışık ve sese karşı hassasiyet, çarpıntı, uyuşukluk huzursuzluk gibi belirtiler görülen ve nöroloji uzmanı tarafından migren tanısı konulan herkes migren tedavisi ameliyatı olabilir. Migren Nasıl Geçer? İlaçlara cevap vermeyen migren ağrıları migren tedavisi ameliyatı ile geçmektedir. İlaçla ağrıları geçmeyen veya ilaç kullanmak istemeyen bireyler migren ameliyatı ile kısa sürede ağrılarından kurtulur. Migren Botoks İstanbul için alanında uzman olan doktorlarımız her zaman hizmetinize hazırdır.

Migren Ameliyati Kimlere Uygulanabilir? Op. Dr. Turab Ismayilov

İlaçlara cevap vermeyen migren ağrıları migren tedavisi ameliyatı ile geçmektedir. İlaçla ağrıları geçmeyen veya ilaç kullanmak istemeyen bireyler migren ameliyatı ile kısa sürede ağrılarından kurtulur.

 • Nöroloji uzmanı tarafından migren tanısı konulan hastalar migren tedavisi ameliyatı olabilir.
 • İlaçla ağrılarından kurtulamayan veya ilaç kullanmak istemeyen herkese bu tedaviyi tercih edebilir.
 • Herhangi bir riski olmayan bir ameliyat olup 1-4 saat süren bir operasyondur.
 • Uzmanlık gerektiren ve hastane ortamında yapılması gereken bir ameliyattır.
 • Genel anestezi altında görünmeyen kesilerle endoskopik olarak yapılır.
 • Hasta 7-10 gün içinde ağrılarından kurtularak normal yaşamına döner.

Endoskopik yöntemle gerçekleştirilir.

Migren Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Migren tedavisi ameliyatı genel anestezi uygulanarak yapılan endoskopik yöntemle ve lokal anestezi altında yapılan botoks uygulamalarıdır. Endoskopik uygulamalarda saç derisinde 1 cm lik kesiler açılır ve kamera ile bu kesilerden ağrıya neden olan sinirlere ulaşılır. Sinirlerin sıkışmasına ve ağrının ortaya çıkmasına neden olan kaslar alınır veya gevşetilerek sinir çevresi rahatlatılır.

Genel anestezi uygulanarak yapılan ameliyat öncesinde ilaç alımı kesilir. E vitamini ve aspirin gibi ilaçlar kanamaya neden olabileceğinden üç hafta önce alımı durdurulur. Tedavi amaçlı botoks uygulamaları ise kronikleşmiş migren ağrılarda uygulanan başka bir tedavidir. Lokal anestezi ile uygulanan botoksta kaslara enjekte edilen botoks toksini kas aktivitesini azaltır ve sinirleri sıkıştırmasına engel olunur.

Üç ayda bir 3-5 kür uygulanan bir yöntem olup ağrıları gidermede oldukça etkilidir. Migren tedavisinde botoksun zararları bulunmamaktadır. Migren için Botoks Yapan Hastaneler arayanlar için işinin ehli uzmanları ve teknolojik alt yapısı ile kliniğimiz her zaman hizmete hazırdır. Obezite, KOAH, diyabet, stres, yorgunluk, astım veya tiroid gibi sıkıntıların tetiklediği migren ağrısından korunmak için düzenli uyku ve beslenme, stresten uzak düzenli yaşam çok önemlidir. Migren Ağrısı İlaçsız Nasıl Geçer? Kronikleşmiş bir migren ağrısını ilaçsız veya tedavisiz geçirmek çok zordur. Migren tedavisi ameliyatı ve botoks ile migren ağrılarından kurtulabilir, Botoks Migren Tedavisi İstanbul ve migren ameliyatı İstanbul için kliniğimize gelebilirsiniz.

Migren Ameliyati Nasil Uygulanir? Op. Dr. Turab Ismayilov

Tedavi amaçlı botoks uygulamaları ise kronikleşmiş migren ağrılarda uygulanan başka bir tedavidir.

 • Migren tedavisi ameliyatı genel anestezi uygulanarak yapılır.
 • İz bırakmayan bir operasyon olup 1-4 saat sürer.
 • Tedavi amaçlı botoks uygulaması lokal anestezi altında yapılır.
 • Kronikleşmiş migren ağrıları migren ameliyatı ve botoks uygulaması ile son bulur.
 • Migren ameliyatı ve tedavi amaçlı botoks uygulaması uzmanlık gerektirir.
 • Hasta 7-10 gün içinde ağrılarından kurtulur.

Hızlı ve kolay bir iyileşme süreci.

Migren Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olacak?

Migren tedavisi ameliyatında hasta bir gün gözetim altında tutulur ve ertesi gün evine gönderilir. 3. günün sonunda şişlikler inmeye başlar ve 7-10 günde de tamamen kaybolur. Dikişler eriyen dikiş olup almak gerekmez. Saç derisinden yapılan migren tedavisi ameliyatı iz bırakmaz. Migren Ameliyatı İzle diyerek kliniğimizde yaptığımız operasyonla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Migren tedavisi ameliyatı sonrası en az 3 hafta ağır egzersizlerden uzak durulmalıdır. Tedavi amaçlı botoks uygulamasında ise tetik noktalarına botoks toksini enjekte edilerek ağrılar engellenir. Hastanın hemen sosyal yaşamına dönmesinde bir sakınca yoktur.

Botoksa etkileri 3-10 gün içinde görülmeye başlar. Botoksun Migrene Faydaları Nelerdir? Botoks ile migren ağrılarından kurtulan milyonlarca insan bulunmaktadır. Migren için Botoks Yapan Doktorlar olarak uzmanlarımız her aşamada yanınızda olup sizleri migren ağrılarından kısa sürede kurtarmaktadır. Estetik plastik cerrahlar tarafından yapılan migren tedavisi ameliyatı ve botoks sonrası iyileşme süreci son derece kısa ve konforlu olup hasta ağrı ve acı hissetmez. Migren için Botoks Yaptıran Var mı? Araştırmasını yapıyorsanız kliniğimizde tedavi olan hastalarımızın yorumlarını okuyabilir, tedavi sonrası nasıl kısa sürede ağrılarından kurtulduklarını görebilirsiniz.

Migren Ameliyati Sonrasi Iyilesme Sureci Nasil Olacak? Op. Dr. Turab Ismayilov

Migren tedavisi ameliyatı sonrası en az 3 hafta ağır egzersizlerden uzak durulmalıdır. Tedavi amaçlı botoks uygulamasında ise tetik noktalarına botoks toksini enjekte edilerek ağrılar engellenir.

 • Migren tedavisi ameliyatı sonrası iyileşme sürecinde hasta bir gün gözetim altında tutulur.
 • Ameliyat sonrası oluşan şişlikle 3. günden itibaren kaybolmaya başlar.
 • Botoks sonrası hasta hemen normal yaşamına döner.
 • Migren ameliyatı genel, botoks lokal anestezi altında uygulanır.
 • Ameliyat sonrası hastanın en az 3 hafta ağır egzersiz yapmaması gerekir.
 • Her iki tedavi de uzmanlık gerektirmekte olup hastane ortamında yapılır.

Doktorunuzu çok iyi araştırmanız gerektiğinin bilincinde misiniz?

Plastik, Rekonstrüktif Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Turab İsmayilov Kimdir?

Plastik Cerrahi, saç ekimi, medikal estetik, zayıflama ve şekillendirme işlemlerinde uzman olan Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Turab İsmayilov 2009 yılında Hacettepe Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 12/11/1985 doğumlu olan Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Turab İsmayilov 2015 yılında ise Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde Uzmanlık alanını bitirerek bugün hastalarına en iyi tecrübelerle en iyi tedaviyi sunmayı amaçlamaktadır.

Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Turab İsmayilov özellikle kapalı burun estetiği cerrahisi, Liposakşın (Yağ Aldırma) Operasyonları ve Vücut Şekillendirme operasyonlarında Türkiye’deki en başarılı hekimlerden bir tanesidir. İsmayilov, operasyon sonrası iz kalması veya ağrı çekilmesi gibi hususlarda çok titiz olması sebebiyle her zaman kapalı operasyonların yapılması için çalışmalarını sürdürmektedir.

Kapalı olarak yapılan ameliyatlar sonrasında morluk, şişlik ve ağrı açık olan operasyonlara göre minimize edilmektedir. Dünyada ilk defa fazla terleme hastalığında el ve ayaklara kalıcı tedavi yöntemleri geliştirerek Türkiye’nin tıp alanında gelişmesi için farklı çözümler üretmektedir. El, ayak ve koltuk altı terlemelerine uyguladığı lazer yöntemi Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Etik Kuruluna sunulmuştur. Amerika, İngiltere, Rusya, Azerbeycan gibi ülkelerde onlarca başarılı operasyon geçiren İsmayilov; İstanbul’da Acıbadem, İstanbul Estetik Merkezi, İstanbul Cerrahi Merkezi, Medilife, Mediplus vb. onlarca hastanede de operasyonlarını gerçekleştirmektedir. Op. Dr. Turab İsmayilov hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

By Mert Eden Plastik Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi Uzmani Op. Dr. Turab Ismayilov

Karar vermeden önce doktorunuzu çok iyi araştırmanız gerektiğinin bilincinde misiniz? Bir Plastik Cerrahi uygulaması veya ameliyatına mı ihtiyacınız var? Size kılavuzluk yapacak dikkat etmeniz gerekenler listesini okumaya ne dersiniz?

 • Dermatoloji Uzmanı ile Plastik Cerrahi Uzmanı arasındaki farkları biliyor musunuz?
 • Doktorunuzun uzmanlık eğitimini aldığı yeri biliyor musunuz?
 • Doktorunuzun gerçekten doktor olduğundan emin misiniz?
 • Ameliyatınızı görüştüğünüz doktorun yapacağından emin misiniz?
 • Doktorunuzun ameliyat sonrası size aynı ilgiyi göstereceğine emin misiniz?
 • Sizi cezbeden çok düşük ameliyat ücretleri olabilir mi?
 • Doktorunuza ihtiyacınız olduğu her zaman ulaşabiliyor musunuz?
 • İhtiyaçlarınıza uygun tedavi seçenekleri sunduğuna emin misiniz?

Kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Migren Ameliyatı Operasyonun Fiyatları Ne Kadar?

Migren ameliyatında fiyatlar hastaya özel belirlenir. Çünkü her hastanın atak bölgesi, atak derecesi ve sayısı farklıdır. Migren Ameliyatı Kaç Para diye merak ediyorsanız kliniğimize gelebilir, gerekli tetkiklerden ve muayeneden sonra size özel migren ameliyatı fiyatını öğrenebilirsiniz.

Migren tedavisinde son derece yüz güldürücü sonuçlar elde edilen botoks uygulamasında da yine fiyatlar kişiye, doktora ve kliniğe göre değişir. Migren Botoks Fiyatları ve detaylar için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Yılların tecrübesi ile her zaman müşteri memnuniyeti sağlayan uzmanlarımız, ameliyat öncesi ve sonrasında her zaman yanınızda olup, yaşam kalitenizi düşüren migren ağrılarından sizleri kurtarmayı görev bilmiştir. Migren tetik noktasına göre operasyon süresi değiştiğinden fiyatlar da bu doğrultuda değişmekte ve kişiye özel belirlenmektedir. Şakak, ense, burun, kulak arkası, kulak üzeri ve alın bölgelerinde bulunan tetik noktaları ve operasyon süresi giderleri belirlediğinden fiyatları belirlemekte etkili olmaktadır. Fiziki muayene için mutlaka bir uzmanda başvurulmalı, gerek migren ameliyatı gerekse botoksla migren tedavisi için güvenilir doktorlarla çalışılmalıdır.

Migren Ameliyatinin Fiyatlari Ne Kadar? Op. Dr. Turab Ismayilov

Migren tetik noktasına göre operasyon süresi değiştiğinden fiyatlar da bu doğrultuda değişmekte ve kişiye özel belirlenmektedir.

 • Migren tedavisi ameliyatı kişiye göre belirlenir.
 • Migren tetik noktası ve operasyon süresi fiyatı belirlemede etkilidir.
 • Botoksla migren tedavi fiyatı yine kişiye özel verilmektedir.
 • Migren ameliyatı ve tedavi amaçlı botoks uzmanlık gerektirdiğinden klinik ve doktor seçimi iyi yapılmalıdır.
 • Migren ameliyatı genel, botoks uygulaması lokal anestezi altında gerçekleşir.
 • Hasta botoksta hemen migren ameliyatında 7-10 içinde normal yaşamına döner.

Doktorunuz Migren Ameliyatı 'ni Anlatıyor!

BU VİDEODAN NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

AMELİYAT ÇEŞİTLERİ & FARKLARI

Migren Ameliyatı ameliyatının çeşitleri ve farkları

DOKTORUNUZUN TAVSİYELERİ

Doktorunuzun Migren Ameliyatı hakkında tavsiyeleri

VE DAHA BİRÇOK BİLGİ

Ameliyat hakkında diğer bilgilere de videodan öğrenebilirsiniz.

Yukarıdaki bilgilerin yanı sıra diğer bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Migren Ameliyatı Ameliyatı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular & Yanıtları

Migren Ameliyatı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Migren ameliyatı hangi anestezi ile gerçekleştirilir?

Migren ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilir ve ameliyathanede yapılır. Migren ameliyatından sonra hasta 1 ile 2 gün hastanede kontrol altında tutulur.

Migren ameliyatından sonraki süreç nasıldır?

Migren ameliyatından sonra kişi 1 ile 2 gün içerisinde taburcu olur. Hasta 1 hafta içinde normal hayatına geri döner.

Migren ameliyatı ne kadar sürer?

Migren ameliyatının süreci hastanın tetik noktalarına göre değişiklik göstermektedir. Operasyon 1 ile 5 saat arası sürmektedir.

Kişi Migren ameliyatından sonra ne zaman iyileştiğini hisseder?

Migrenin ortaya çıktığı bölgeye bağlı olarak hemen iyileşme hissedilebilir, özellikle burunu da kapsayan operasyonlarda birkaç hafta içinde olumlu etkiler görülmeye başlar.

Migren ameliyatından sonra kişi Migren ilaçlarına devam etmeli mi?

Migren ameliyatından sonra hekim kontrolü dışında aspirin ve benzeri hiçbir ilaç kullanılmamalıdır. Özellikle migren ilaçlarının kullanımına gerek kalmayacaktır. Operasyondan 1 hafta sonra hiçbir kısıtlama yoktur ama yaklaşık 3 hafta boyunca ağır egzersizlerden kaçınılması önerilir.

Migren ameliyatı için kimler doğru adaydır?

Bir ay içinde en az 2-3 şiddetli migren atağı geçirmiş ve hiçbir ilaçlı tedaviye yanıt alamamış hastalar tedavi için adaydır. Öte yandan ilaçlı tedaviye yanıt alsa dahi ilaç yan etkilerinden şikayetçi olan ve ömür boyu bu tedaviye devam edemeyecek hastalara da kesinlikle önerilir.

SSS HAKKINDA

Sorunuzun Yanıtını Bulamadınız mı?

Sıkça sorulan sorular sayfalarında sorunuzun yanıtına ulaşamadınız mı? Yardıma ihtiyacınız mı var? Endişelenmeyin merak ettiğiniz tüm soruların yanıtına çok hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Turabismayilov.com.tr sitesinde yayımlanan sıkça sorulan sorular bölümlerinde yanıtınızı bulamadıysanız aşağıdaki butona tıklayarak, yeni bir soru sorabilirsiniz. Yeni bir soru sormadan önce sorunuzun sıkça sorulan sorular sayfalarımızda yanıtlanmadığına emin olmalısınız.

Sorunuz bize ulaştıktan sonra tıbbi bir konu ise doktorlarımız tarafından, teknik bir konu ise mühendislerimiz tarafından yanıtlanacaktır. Sorunuz yanıtlandıktan sonra kişisel bilgileriniz gizlenerek sıkça sorulan sorular sayfasında yayımlanabilir.

7 GÜN, 24 SAAT SİZE YARDIMCI OLMAK İÇİN BURADAYIZ

Hasta danışmanlarımız 7 gün 24 saat sizin için buradalar, hemen bizi arayın!

Ücretsiz randevu alabileceğinizi biliyor muydunuz?

DOKTORUNUZDAN RANDEVU ALIN!

Op. Dr. Turab İsmayilov Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Koyu

RANDEVU TALEP FORMU

En hızlı şekilde destek almak için

HIZLI RANDEVU HATTI

Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahiye mi ihtiyacınız var? Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahiye hakkında aklınıza gelebilecek her tedavi hakkında bilgi almak için ücretsiz randevu alabileceğinizi veya aşağıdaki numaradan bize ulaşabileceğinizi biliyor musunuz?

Yukarıdaki randevu formunu doldurarak veya 0 (532) 232 20 44 numaralı telefonu arayarak ücretsiz randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Randevularınız için

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

 • Pazartesi09:00 - 17:00
 • Salı09:00 - 17:00
 • Çarşamba09:00 - 17:00
 • Perşembe09:00 - 17:00
 • Cuma09:00 - 17:00
 • Cumartesi09:00 - 17:00
 • PazarKapalı

Randevu talebinizi oluşturduktan sonra

RANDEVU TALEBİNDEN SONRA

 • Mail adresinize gelen randevu formunu kontrol ediniz.
 • Form bilgilerinizin hatasız olduğuna emin olunuz.
 • 8 saat içerisinde hasta danışmanımız tarafından aranacaksınız.
 • İletişim bilgilerinizden ulaşılabilir olduğunuzdan emin olmalısınız.
 • Randevunuz danışmanınızla belirteceğiniz tarihe göre belirlenecektir.
 • Randevu gün ve saatten 15 dakika evvel gitmeye özen gösteriniz.