Mini Karin Germe Hakkinda Merak Edilenler Nelerdir?

Mini Karın Germe Hakkında Merak Edilenler Nelerdir?

Mini Karın Germe Ameliyatı Ne İşe Yarar ve Kimlere Yapılır?

Mini karın germe estetiği karın alt bölgesinde yağlanma yanında cilt fazlası bulunan ve liposuction uygulamasının fayda etmeyeceği fakat full abdominoplasti (karın germe) işleminin uygulanmasının da gereksiz olan hastalarda gerçekleştirilir.

Mini Karın Germe Ameliyatında Oluşabilecek Olan Komplikasyonlar Nelerdir?

Mini karın germe (mini abdominoplasti) ameliyatından sonra çok ciddi derecede komplikasyonlar beklenmez. Mini karın germe ameliyatından sonra iyileşme sürecinde sigara kullanmaya devam eden hastalarda yara izleri daha yavaş kaybolur. Sigara kullanımından dolayı yara izi kalması durumunda ameliyattan 1 sene sonra yara izi revizyonu uygulanabilir.

Mini Karın Germe Ameliyatının Sonuçları Kalıcı mıdır?

Mini karın germe ameliyatından sonra diyete dikkat edilmediği sürece, aşırı kilo alımı olursa veya bir hamilelik yaşanılırsa sonuçlarda bozulma görülebilmektedir.

Mini Karın Germe (Mini Abdominoplasti) Ameliyatından Sonra Ağrı Olur mu?

Mini karın germe ameliyatı esnasında yapılan tüm kesi bölgelerine ve kaslara güçlü lokal anesteziler uygulandığından dolayı ilk gün çok ağrılı geçmez. Mini karın germe ameliyatından sonra ağrıdan fazla karında oluşacak olan gerginlik hissi rahatsızlık oluşturacaktır.

Mini Karın Germe (Mini Abdominoplasti) Ameliyatından Önce Kilo Vermek Gerekir mi?

Mini karın germe (mini abdominoplasti) operasyonundan önce kişinin kilo vermesine gerek yoktur. Mini karın germe ameliyatından önce full karın germe ameliyatına uygun olan hastalar spor yapıp kilo verirler ise mini karın germe ameliyatına uygun bir hale gelebilirler.

Mini Karın Germe Ameliyatının Full Karın Germe Ameliyatından Farkı Nedir?

Full karın germe ameliyatının hitap ettiği hasta kitlesi daha farklıdır. Mini karın germe ameliyatının kesisi daha kısadır, göbek deliğine dokunulmaz, iyileşme süreci çok daha hızlıdır ve mini karın germe ameliyatından sonra ağrı daha az yaşanılır.

Mini Karın Germe (Mini Abdominoplasti) Ameliyatında Anestezi Gerekir mi? ve Ne Kadar Sürer?

Mini karın germe ameliyatı ameliyathanede ve genel anestezi altında gerçekleştirilen bir operasyondur. Mini karın germe işlemi karnın büyüklüğüne göre değişmekle beraber ortalama olarak 1 ile 2 saat arası sürmektedir.

Bir cevap yazın

Buraya yazacağınız E-Posta adresiniz herkese açık yayımlanmayacaktır. Required fields are marked *

Arama

+