Moral Bozan Lekelerden Kurtulmanın 6 Doğal Yolu

Cilt lekeleri milyonlarca kişinin başının belasıdır. Yüzün hiç olmadık yerinde, eskiden kalma sivilcelerden kalan lekeler, güneş etkisi ile çıkan lekeler ve deformasyonlar ile oluşan lekeler giderilmesi zor ve estetiğe aykırı cilt problemlerdir.

Bu alanda uzmanların söylediği en önemli husus ise lekelerinizi temizlemek isterken cildinizi daha fazla yıpratmamaya dikkat etmenizdir. Bu nedenle de doğal yolları tercih edebilirsiniz. O halde, hadi gelin bu doğal yöntemlere beraber göz atalım;

 

Cilt Lekelerine Dogal Cozumler

Limon

Limonun ağartıcı etkisi olduğunu bilmeyen yoktur. Her gün bir miktar limon suyunu lekeli bölgelerinize sürerek bekletin ve tahriş etmemesi için bir süre sonra durulayın. Dikkat etmeniz gereken husus ise yüzünüzde limon suyu varken güneşe çıkmamanızdır. Aksi takdirde leke oluşumunuz artabilir. Limon uygulaması hamilelik lekeleri nasıl gider sorusunu sıkça soranlara önerilen doğal bir yöntemdir.

Bal Ve Tarçın

Bal ile tarçın ile hazırlanacak olan karışımın gözenekleri açarak, cilt rejenerasyonuna katkı sağladığı bilinmektedir. Her gece uyumadan önce bir çay kaşığı tarçını bir yemek kaşığı balla iyice karıştırdıktan sonra ince tabaka halinde lekeli bölgelere sürebilirsiniz.

 

Leke Giderici Cilt Bakimi

Karbonat

Karbonat da ağartıcı etkisi olan bir maddedir. Karbonatı yüzünüze uygulamak için dilerseniz bir miktar gül suyu veya süt ile karıştırarak krem şeklinde yüzünüzdeki lekeli bölgelere sürebilir, bir miktar bekledikten sonra durulayabilirsiniz. Bu uygulamadan sonra cilt lekeleri zamanla hafifleyecek ve sonunda tamamen silinecektir.

Yoğurt

Yoğurt, cildin yenilenmesinde ve onarılmasında etkilidir. Bir miktar yoğurda karbonat ve limon suyu ekleyerek haftada 2 defa yüzünüze maske yapabilir ve cilt tonunuzu 2 haftada açılırken görebilirsiniz. Lekeleriniz de bu uygulama ile silinecektir.

 

Lekesiz ve Gergin Bir Cilt Icin Ne Yapmali

Diş Macunu

Diş macunu genellikle sivilce problemi olanlar tarafından lokal olarak uygulanır. Beyaz diş macununu leke olan bölgenize çok ince bir tabaka şeklinde sürerek, bölgedeki lekenin giderilmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yulaf

Toz yulafı, bal ve yoğurt ile maske kıvamına getirdikten sonra yüzünüze uygulayın ve haftada 1 defa tekrar edin. Bir süre sonra lekelerinizin silinmeye başladığını göreceksiniz.

Bu uygulamaların yanında eğer profesyonel bir leke temizleme tedavisi görmek istiyorsanız ve leke tedavisi nasıl yapılır merak ediyorsanız şöyle açıklayabiliriz;

Leke tedavisi, lazer uygulaması ile gerçekleştirilir ve ciltteki çil ve lekelerin derinliklerine, türlerine göre değişik şekilde uygulanır. Uygulamanın kaç seans ve ne türde gerçekleştirileceği uzman doktor tarafından belirlenir ve hassas uygulamalar ile gerçekleştirilir.

Eğer leke probleminiz varsa o halde size en kısa süre içerisinde doğal uygulamalardan çözümler ve eğer mümkünse de uzman bir estetisyenden yardım diliyoruz. Lekesiz günler efendim!

Bir cevap yazın

Buraya yazacağınız E-Posta adresiniz herkese açık yayımlanmayacaktır. Required fields are marked *

Arama

+