Altin Oran Hesapalama

Yüzünüz Altın Orana Sahip Mi ?

Altın oran, sanat ve güzellik açısından ele aldığımızda, bir bütünün parçaları arasında gözlemlenen, en güzel sayısal oranın bağıntısıdır.  Yani, altın oran bir bütünün tek tek parçalarının tüme uyumluluğunu kontrol eden ve dengeyi uyumla birleştiren matematiksel bir bilimdir ve çok eskilere dayanır.

Antik yunandan mısır piramitlerine kadar uzanan bir öyküsü vardır.

Mimari ve resimler dışında çiçekler hayvanlar ve insanlar üzerinde de bir altın oran mevcuttur.

İnsan kafasındaki saçların çıkış merkezi ve yönü de bile altın oranı verir.

 

Yuzdeki Altin Oran Nasildir?

Gelelim yüzdeki altın oranı bulmaya… Belli çizimlerle, mevcut şablon oturtmaları dışında bir çok estetik cerrahın kendi hazırladıkları özel cetvellerle altın oran ölçülmektedir

Peki biz nasıl inceleyebiliriz?

Öncelikle dudak ve kaşların başlangıç noktası ortasının burun düzlemiyle ve burun boyuyla orantısına bakmalıyız. Milimetrik ve düzenli bir sıralamadaysa yüzünüzün merkezi altın orana uygundur.

Yüzün boyu kaşların birleşim yeri arası ve çene ucu uyumu yüz bütününe baktığımızda istenilen doğrulamayı veriyorsa, yüzünüz de altın orana uygundur yada yaklaşık bir değerde olması gerekir bu uyum varsa, ağız boyu ( genişliği ) ile burun kenarı genişliğiniz altın oranda istenen bire altılık değeri veriyorsa, yüzünüzün alt kısmı da altın orana uygundur.

 

Burun genişliğiniz ( deliklerin dış çevresini alan genişlik ) delikler içindeki ayrıma altıya bir noktasında uyumluysa, sabit bir nokta ya baktığınızda göz bebekleriniz arası ile kaş başlangıç aralığınız altıya bir oranını veriyorsa altın oran vardır.

Altin Oran Nedir?

Genel geçer kritik noktalar yüzde bu şekilde ölçülebilir fakat daha detaya da inilebilir bunlar dişlerin dudağa oranı kaş kavislerinin dudak bitimine oranı gibi detaylandırılabilir.

Son dönemlerde ekranlarda ve sokaklarda birbirine benzer yüzler görmemizin sebebi burun estetiği yaptırırken altın orana uyulmasıdır. Bu tür işlemler yapılırken tekdüze olmaması, kesinlikle uzman hekimlerden yardım alınması gereklidir.

 

Altin Oran Hesaplama

Yani kısaca yüzümüzü incelediğimizde altın orana uymuyorsa burun estetiği dudak dolgusu ve küçük dokunuşlarla yapılmış bir göz çevresi estetiği bize altın oran sağlayacaktır .

Dünya genelinde yüzü altın orana uygun 10 güzel kadın sıralamalarında, neredeyse tümünün yüzünde bir estetik operasyon yada dolgu mevcuttur.

Bir cevap yazın

Buraya yazacağınız E-Posta adresiniz herkese açık yayımlanmayacaktır. Required fields are marked *

Arama

+